Шановні абітурієнти! 28 березня 2015 року в Україні відбулось пробне ЗНО з хімії. Зараз Ви можете закачати тестовий зошит з відновідями. Тестовий зошит з хімії
У середині 60-х років минулого століття вчені однієї з лабораторій Східної Азії працювали над створенням новітньої зброї масового ураження. Одного разу під час наради між ними виникла бурхлива суперечка, після якої усі учасники були госпіталізовані з симптомами інтоксикації. Результати розслідування причин групового отруєння стали в науковому світі справжньою сенсацією.
Виявилося, що отруїлися ті вчені, які під час наради пили воду з графинів, що стояли на столі.
Лабораторні дослідження показали, що хімічний склад води був дуже деформований. Тоді й виникла думка про те, що вода крім свого хімічного складу має й певну іншу невідому сучасній науці структуру.
Полоній, як і його «єдинокровний» предок радій, надзвичайно радіоактивний...
Проведені дослідження показали, що тютюн має властивість концентрувати в собі помітні кількості полонію... При згорянні тютюну полоній разом з димом потрапляє в легені курців і опромінює там живу тканину. На думку медиків, це одна з найістотніших причин захворювання на рак легень і горла.
Міністр освіти і науки Сергій Квіт закликав освітян, школярів й студентів долучитися до відзначення Міжнародного Дня щастя. Про це йдеться у його зверненні, що оприлюднене на сайті Міносвіти. "Міжнародний День Щастя відзначається по всьому світу 20 березня з 2012 року під егідою ООН. А Україна приєднується до цієї події вже третій рік поспіль. Український День Щастя навіть отримав свій власний слоган - "Якщо бути, то - Щасливим!", - зазначає Сергій Квіт. Детальніше...
Вивчати хімію дитина може ще до того, як піде до школи, впевнена столичний
психолог Ірина Демчук. В дошкільному віці дитині, звісно, не треба
завчати складні формули. Батькам достатньо лише кілька разів на місяць
приділити трохи часу, аби влаштувати з дитиною цікаві й пізнавальні
експерименти. "Роблячи разом веселі досліди, ви піднімете настрій і собі,
і дитині. До того ж, ваш син чи донька краще буде пізнавати світ і те, як
взаємодіють між собою речовини. Це дасть багатогранну картину світу. Також
лишить гарні враження від хімії, і коли до цього предмету дійде шкільна
програма, вивчати її буде легко і цікаво. Тоді хімія стане не нудним предметом,
а веселою і пізнавальною грою", - коментує фахівець.
Викладач хімії Ніна Шепеленко пропонує невелику підбірку
експериментів, які батьки і дити можуть провести разом вдома. Такі досліди
можна проводити, коли дитині виповниться три-чотири роки. А найбільш цікаві
експерименти 5-6 річним, пояснює вчитель.
З метою залучення школярів до практичної наукової діяльності, навчання школярів норм і стилю роботи у творчих колективах, активізація позакласної роботи з хімії, створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей учнів, формування в учнів інтересу до хімії, пошук школярів здатних застосовувати знання з хімії та знаходити оригінальні рішення 10 березня 2015 року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбувся районний турнір юних хіміків. У турнірі взяли участь16 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Жовтогарячимпромінням провіщає сонце свій прихід до села.
Струмкисонцевого теплавідбиваються спочатку від золочених хрестів
церкви, а згодом м’яко спадають на мережаний крислатими деревами купол
пришкільного скверика. Поміж обвітреного гіллятече осяйна річка тепла, щоб огорнути кольору бронзи постать Тараса
Григоровича Шевченка.
Сердечно вітаю Вас із найпрекраснішим св'ятом весни - Міжнародним жіночим днем 8 березня. Від усієї душі бажаю Вам жіночого щастя, любові і добра! Нехай поруч з Вами завжди будуть гідні люди, а серед них чоловік,з яким будуть нестрашні будь які негоди. Бажаю ,щоб кожний день Ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і спокоєм. Хай сонце заходить з весною в твій дім, хай з снігом розтануть і біль твій і гнів хай білий підсніжник любов принесе і хай тобі завжди весело буде!
Свої міркування про періодичній системі елементів Д.І. Менделєєв довго не міг уявити у вигляді ясного узагальнення, суворої і наочної системи. Про завершальній творчий процес інтуїції Менделєєва професор А.А. Іноземців повідомив наступне. Одного разу, вже будучи секретарем фізико-математичного факультету, Іноземців зайшов провідати Менделєєва. Д.І. Менделєєв заговорив про те, що згодом втілилося в періодичну систему елементів, але в ту хвилину закон і таблиця ще не були сформовані. «Все в голові склалося, – з гіркотою додав Менделєєв, – а виразити таблицею не можу».