Вітаю Вас на своєму блозі! Запрошую до співпраці та обміну досвідом!!!

четвер, 31 грудня 2015 р.

З Новим 2016 роком!

Дорогi друзi, шановнi колеги, найкращi учні, та просто гостi мого блогу !!!!! Вітаю вас з НОВИМ 2016 РОКОМ! Хочу побажати вам викинути все старе і непотрібне перед зустріччю Нового Року! Так прийнято в багатьох країнах. Давайте і ми викинемо образи і засмучення, брехню і ненависть, заздрість і користь, все, за що так соромно... Але все найкраще, що можна згадати і уявити давайте дарувати один одному з усмішками не тільки в новорічну ніч, а весь рік! Нехай це стане нашою доброю традицією ! 

субота, 26 грудня 2015 р.

Новому 113-му елементу таблиці Менделєєва придумали назву


У таблиці Менделєєва може з'явитися 113 елемент. Про це пише видання Sankei. Офіційне оголошення авторства нового елемента таблиці, який отримає назву "японій", відбудеться наприкінці січня 2016 року. Результат розгляду питання про авторство і висновки, згідно з якими авторами елемента слід визнати вчених RIKEN, повинна представити об'єднана робоча група Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC) і Міжнародного союзу теоретичної і прикладної фізики (IUPAP). 

неділя, 20 грудня 2015 р.

Підсумкові контрольні роботи за І семестр

               
            Досвід попередніх років упровадження зовнішнього незалежного оцінювання дав змогу зробити певні узагальнення. Насамперед, це невміння учнів працювати з тестовими завданнями. Аналіз відповідей учасників тестування з хімії свідчить про те, що більшість учнів правильно розв’язують лише репродуктивні завдання на відтворення фактичних знань.
               Враховуючи це, доцільно вже з 7 класу розпочати роботу над підготовкою учнів до проходження зовнішнього незалежного тестування.
               Вчителеві хімії доцільно протягом року використовувати під час тематичного контролю знань, поточного оцінювання  завдання у формі тестів.  Окрім того, тестові завдання можуть використовуватися і на етапах актуалізації вивчення будь-якої теми, закріплення знань тощо.  Адже тести мають певні переваги перед іншими формами роботи. 

субота, 19 грудня 2015 р.

Вітання з Днем Святого Миколая!!!

Щиро вітаю  З Днем Святого Миколая!!!

Сердечно бажаю Вам, шановні, здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті.

Щастя, добра та злагоди Вам і вашій родині!

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці, 
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато. 
Розбудить приспані надії, 
Зернятко щастя хай посіє. 
Зігріє гумором, любов'ю, 

І принесе усім здоров'я!!!

неділя, 13 грудня 2015 р.

Навчальні проекти з хімії

Проектна діяльність учнів - це спосіб досягнення дидактичної мети шляхом детальної розробки проблеми. Вона має завершитися реальним результатом, який необхідно представити відповідно оформленим. Цей результат можна побачити, осмислити, застосувати в практичній діяльності. 
Пропонований посібник містить матеріал з теорії методу проектів, а також опис шкільного проекту «Хімічні явища в природному довкіллі» у межах програми Міністерства освіти і науки України з хімії.
Посібник адресований педагогам, які мають бажання працювати за проектною технологією та цікавляться інноваціями в освіті.

субота, 5 грудня 2015 р.

Олімпіада з хімії

13 листопада 2015 року відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади  з хімії, де взяли участь учні 7-11 класів.Школярі Парищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів також стали активними учасниками даного випробування. 5 переможців І етапу вирішували досить складні завдання на ІІ етапі олімпіади, та здобули непогані результати.Це Костів Роман - учень 7 класу, Тимчук Марія - учениця 8 класу, учениці 9-А класу Костів Тетяна та Мельник Іванна, та 10 класу Боднар Христина, яка завоювала почесне ІІІ місце.
Успіхів та творчих злетів цим учням в подальшому навчанні та якомога більше перемог!!!

вівторок, 24 листопада 2015 р.

Семінар вчителів хімії

24 листопада 2015 на базі  Парищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведений районний семінар вчителів хімії з метою ознайомлення з досвідом роботи вчителя, надання методичної допомоги з питання впровадження проектних технологій на уроках хімії (за змістовними лініями Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти), в якому взяли участь 28 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району.
Семінар відкрила методист РІМЦ Дердюк У. Л., яка зосередила увагу присутніх на основних питаннях, які будуть розглянуті на даному засіданні. Директор школи Левицький Микола Іванович ознайомив з традиціями роботи педагогічного та учнівського колективів, коротко поділився досвідом надбань школи.

пʼятниця, 23 жовтня 2015 р.

LearningApps.org

LearningApps.org є сервісом Web 2.0 для підтримки процесів навчання та викладання за допомогою невеликих інтерактивних модулів. Ці модулі можуть використовуватись безпосередньо як навчальні ресурси або для самостійної роботи. Метою роботи є створити загальнодоступну бібліотеку незалежних блоків, придатних для повторного використання та змін. Блоки (вони називаються Вправами) не включені в жодні конкретні сценарії чи програми, тому вони не розглядаються як цілісні уроки чи завдання, натомість їх можна використати у будь-якому доречному методичному сценарії. Завдання з хімії є цікавими та корисними. Вони допомагають у захоплюючій формі повторити та засвоїти пройдений матеріал.      Детальніше

четвер, 15 жовтня 2015 р.

Boeing створив найлегший у світі метал: майже як повітря


Компанія Boeing створила революційний матеріал. Новий метал називається мікролаттіс, і він на 99, 99% складається з повітря.
Секрет матеріалу в його комірчастій структурі, яка утворена з порожнистих трубок, розміщених навхрест. У підсумку матеріал став неймовірно легким, а також здатним витримувати великий тиск, поглинаючи більше енергії, ніж інші метали, передає Нi-tech.
Науковий співробітник лабораторії HRL Софія Янг говорить, що таку саму структуру мають кістки. Зовнішня частина кісток дуже жорстка, тоді як зсередини більшість наших кісток порожнисті і володіють в основному комірчастою структурою, а тому вони не так легко ламаються і при цьому мало важать.

понеділок, 12 жовтня 2015 р.

ЗНО онлайн з хімії



У розділі розміщені тести ЗНО онлайн з хімії, що були запропоновані для виконання абітурієнтам
 під час основних сесій зовнішнього незалежного оцінювання, а також варіанти тестів, що пропонувались абітурієнтам під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання.
Під кожним завданням у тестах з хімії ви знайдете посилання на опис правильного виконання завдання та схему його оцінювання.

субота, 10 жовтня 2015 р.

Нобелівська премія з хімії


Нобелівський комітет відзначив дослідження механізмів репарації - самовідновлення - ДНК, результати яких згодом можна буде використати під час розробки нових методів лікування раку.
Нобелівську премію з хімії цього року отримали троє вчених - британець Томас Ліндал та американські науковці Пол Модріх і Азіз Санкар. Про це йдеться у повідомленні на сайті Нобелівського комітету.

середа, 7 жовтня 2015 р.

Сертифікати сайта "Шкільне життя"

Уряд виділив кошти на шкільні кабінети фізики і хімії



Держава виділить кошти на обладнання шкільних класів фізики і хімії. Про це у своємуFacebook повідомила перший  заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, ще цього року на закупівлю класів фізики буде виділено 100 мільйонів, а в проекті бюджету на наступний рік заплановано 250 мільйонів на обладнання класів фізики і хімії.
"Минулого року я безуспішно намагалась вписати в бюджет 2015 року гроші на закупівлю обладнання для кабінетів фізики і хімії в школах. Грошей тоді не виділили. Але півроку діставання Мінфіна і от маємо результат: ще в цьому році на закупівлю класів фізики буде виділено 100 мільйонів. На наступний рік в проекті бюджету заплановано 250 мільйонів на класи фізики і хімії", - повідомила заступник міністра освіти.

пʼятниця, 2 жовтня 2015 р.

Шановні колеги та дорогі мої Вчителі!


Вітаю Вас усіх з професійним святом - Днем Вчителя!!!


Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання!


вівторок, 1 вересня 2015 р.

Зі святом!!!


        Дорогі учні, колеги, батьки!
Від усього серця вітаю вас із Днем знань!
Це всенародне свято приходить до нас разом із початком нового навчального року, коли перед дітьми знову гостинно відчиняються двері шкіл. 
Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених класів. І, звичайно, закличним дзвоником.
Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей.
З нагоди свята бажаю вам незабутніх миттєвостей шкільного життя, справжніх відкриттів, пізнання світу!

пʼятниця, 28 серпня 2015 р.

Методичні рекомендації щодо використання підручників

У 2015/2016 навчальному році 7 класі розпочинається вивчення хімії за новою навчальною програмою. Звертаємо вашу увагу, що наказом МОН України від 29.05.2015 № 585 затверджено оновлену редакцію програми, яка в порівнянні з попередньою редакцією зазнала деяких змін у напрямку її розвантаження.
У разі затримки із доставленням нових підручників для вивчення хімії у 7 класі загальноосвітніх навчальних закладів можна використовувати підручники попередніх років видання, що збереглися у бібліотечних фондах навчальних закладів:

Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

 Національно-патріотичне виховання на уроках біології, екології, хімії та природознавства тісно пов'язано з пізнавальною діяльністю учнів, зміст і методи якої безпосередньо впливають на реалізацію виховних завдань. Природа є потужним фактором виховання поваги й любові до своєї Батьківщини, могутнім засобом виховання в дітей цінностних ставлень, моральних якостей, насамперед національної свідомості.

Особливості вивчення хімії у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році

У 2015/2016 навчальному році в 7 класі розпочинається вивчення хімії за новою навчальною програмою, затвердженою наказом Міністерства № 664   від 26.06.2012 року зі змінами, затвердженими наказом Міністерства № 585 від 29.05.2015 (http://iitzo.gov.ua/serednya-osvita-navchalni-prohramy/).
  Нова програма з хімії для 7 – 9 класів, порівняно з програмою 2005 року, має низку особливостей.

четвер, 27 серпня 2015 р.

Здрастуй, рідна школо!

Шановні колеги! 
Від усієї душі вітаю вас з початком нового навчального року! Після тривалої перерви починаються нелегкі будні, нас чекають дзвінки, уроки, перерви, нас чекають нові теми, контрольні, перевірка зошитів... І нехай комусь така робота здасться одноманітною і навіть нудною, але ми знаємо, що наша праця благородна, наша праця потрібна і затребувана. Вчити дітей нелегко, а часом і дуже складно, але для вчителя, в серці якого живе любов до дітей і бажання дати їм нові знання, це найприємніша робота на світі! Бажаю вам усім ентузіазму, прагнення впроваджувати нові техніки і прийоми, бажання пояснювати, наставляти і наштовхувати. І нехай ваші учні завжди відповідають вам вдячністю!

пʼятниця, 26 червня 2015 р.

ЗНО з хімії

26 червня 2015 року відбулося ЗНО з хімії. Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з хімії здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 86 балів). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України
Також ви можете завантажити тестовий зошит та ознайомитися з відповідями.

середа, 17 червня 2015 р.

Дорогі мої випускники!


 Дев'ять  років тому назад ви заявили про себе як про мешканців, що прийшли у школу з серйозними намірами. Із зацікавленням і страхом  заходили в клас. З великою увагою стежили за кожним порухом учителя, щоб все запам’ятати, а коли приходили додому, то з повагою і любов’ю говорили батькам про ваших перших наставниць.
Та минуло чотири роки - і ви перейшли до старшої школи, яка зустріла вас рівнянням з багатьма невідомими, котрі з наполегливістю та завзятістю розв’язували. З тих пір дев'ять разів схилялися до шкільного порогу різнокольорові айстри, прошуміло над школою дев'ять зимових хуртовин. За час навчання у школі вчителі стали для вас рідними, навіть ті , які працювали з вами семестр, рік…- не важливо скільки – вони залишили  слід  у ваших серцях.
Сьогодні перед вами розгорнулися двері у великий світ з масою можливостей. У стінах рідної школи ви отримали безцінний капітал знань і досвід, який обов'язково допоможе вам вибрати правильну дорогу в житті!
Кожен з вас - це унікальна, неповторна особистість. Кожен з вас  здатний відстояти свою думку і витримати будь-які випробування для досягнення успіху. Будьте гідними поваги людьми і радуйте нас і батьків своїми досягненнями! 
Шкільна пора назавжди залишиться у вашій пам'яті. Нехай дружба, яка зав'язалася в ці роки, стає тільки міцнішою, а поради шкільних наставників не забуваються.
Згадкою про школу та всі наші пригоди хай буде для вас цей подарунок!

неділя, 19 квітня 2015 р.

Рекомендації учням щодо проходження ЗНО

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

субота, 11 квітня 2015 р.

З Великоднем!

Щиро вітаю Вас і всю Вашу родину
З величним святом Христового Воскресіння!
Нехай Великдень принесе в Ваш дім
Невимовно світлу радість,почуття щастя,
Воскресить приспані надії,
І додасть уміння ще більше любити!
Бажаю,щоб найсмачніша паска,
І найгарніші писанки,
Лежали саме у Вашому святковому кошику!
Христос Воскрес!

понеділок, 6 квітня 2015 р.

Програма ЗНО з хімії 2015 року


Програма зовнішнього незалежного оцінювання досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти з хімії, що є конкурсним предметом при вступі до вищих навчальних закладів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.

пʼятниця, 3 квітня 2015 р.

В УЦОЯО готові проводити ДПА у формі ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти готується внести пропозицію, щоб з 2016 року випускники шкіл складали ДПА у вигляді ЗНО не лише з української мови і літератури, а ще з двох предметів, які обиратимуть самостійно. Про це під час проведення прес-конференції у Львові сказав директор УЦОЯО Ігор Лікарчук, повідомляє департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації.                                          Детальніше 

неділя, 29 березня 2015 р.

Пробне тестування з хімії

Шановні абітурієнти!
28 березня 2015 року в Україні відбулось пробне ЗНО з хімії. 
Зараз Ви можете закачати тестовий зошит з відновідями.

Тестовий зошит з хімії

«Пам’ять води»


У середині 60-х років минулого століття вчені однієї з лабораторій Східної Азії працювали над створенням новітньої зброї масового ураження. Одного разу під час наради між ними виникла бурхлива суперечка, після якої усі учасники були госпіталізовані з симптомами інтоксикації. Результати розслідування причин групового отруєння стали в науковому світі справжньою сенсацією.
Виявилося, що отруїлися ті вчені, які під час наради пили воду з графинів, що стояли на столі.
Лабораторні дослідження показали, що хімічний склад води був дуже деформований. Тоді й виникла думка про те, що вода крім свого хімічного складу має й певну іншу невідому сучасній науці структуру.

вівторок, 24 березня 2015 р.

неділя, 22 березня 2015 р.

Цікаві факти з хімії


Полоній, як і його «єдинокровний» предок радій, надзвичайно радіоактивний...
Проведені дослідження показали, що тютюн має властивість концентрувати в собі помітні кількості полонію... При згорянні тютюну полоній разом з димом потрапляє в легені курців і опромінює там живу тканину. На думку медиків, це одна з найістотніших причин захворювання на рак легень і горла.

пʼятниця, 20 березня 2015 р.

Список лауреатів Нобелівської премії з хімії

  Нобелівська премія з хімії (швед. Nobelpriset i kemi) — вища нагорода за наукові досягнення в області хімії, щорічно присуджується Шведською королівською академією наук в Стокгольмі. Кандидати в лауреати премії висуваються Нобелівським комітетом з хімії. Премія є однією з п'яти заснованих згідно із заповітом шведського хіміка Альфреда Нобеля (пом. в 1896 році) від 1895 року, що присуджуються за видатні досягнення в хімії, фізиці,літературіфізіології та медицини та за внесок у встановлення миру.
Перша Нобелівська премія з хімії була присуджена в 1901 році Якобу Вант-Гоффу з Нідерландів. Кожен лауреат отримує медаль, диплом та грошову винагороду, сума якої змінюється протягом років. Нагорода присуджуються в Стокгольмі на щорічній церемонії 10 грудня — в річницю смерті Нобеля.                                                                                                            

середа, 18 березня 2015 р.

Сергій Квіт закликав долучитися до Дня щастя

Міністр освіти і науки Сергій Квіт закликав освітян, школярів й студентів долучитися до відзначення Міжнародного Дня щастя. Про це йдеться у його зверненні, що оприлюднене на сайті Міносвіти. 
"Міжнародний День Щастя відзначається по всьому світу 20 березня з 2012 року під егідою ООН. А Україна приєднується до цієї події вже третій рік поспіль. Український День Щастя навіть отримав свій власний слоган - "Якщо бути, то - Щасливим!", - зазначає Сергій Квіт.               Детальніше...

Веселі хімічні експерименти дають дитині уявлення про довколишній світ


Вивчати хімію дитина може ще до того, як піде до школи, впевнена столичний психолог Ірина Демчук. В дошкільному віці дитині, звісно, не треба завчати складні формули. Батькам достатньо лише кілька разів на місяць приділити трохи часу, аби влаштувати з дитиною цікаві й пізнавальні експерименти. "Роблячи разом веселі досліди, ви піднімете настрій і собі, і дитині. До того ж, ваш син чи донька краще буде пізнавати світ і те, як взаємодіють між собою речовини. Це дасть багатогранну картину світу. Також лишить гарні враження від хімії, і коли до цього предмету дійде шкільна програма, вивчати її буде легко і цікаво. Тоді хімія стане не нудним предметом, а веселою і пізнавальною грою", - коментує фахівець.

Викладач хімії Ніна Шепеленко пропонує невелику підбірку експериментів, які батьки і дити можуть провести разом вдома. Такі досліди можна проводити, коли дитині виповниться три-чотири роки. А найбільш цікаві експерименти 5-6 річним, пояснює вчитель.

середа, 11 березня 2015 р.

Районний турнір "Юний хімік"

З метою залучення школярів до практичної наукової діяльності, навчання школярів норм і стилю роботи у творчих колективах, активізація позакласної роботи з хімії, створення умов для реалізації та розвитку творчих здібностей учнів, формування в учнів інтересу до хімії, пошук школярів здатних застосовувати знання з хімії та знаходити оригінальні рішення 10 березня 2015 року на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбувся районний турнір юних хіміків. У турнірі взяли участь16 учнів загальноосвітніх навчальних закладів.