Вітаю Вас на своєму блозі! Запрошую до співпраці та обміну досвідом!!!

субота, 31 грудня 2016 р.

З Новим роком та Різдвом Христовим!


Вітаю всіх гостей блогу з Новим роком та Різдвом Христовим!

Нехай магічна чарівність цих свят буде в посмішках Ваших близьких, урочистих вітаннях, особливій теплоті, радості, які створюють дивовижне відчуття світла, злагоди і щастя.
Зичу здоров’я, здійснення всіх бажань і надій, успіхів у Ваших справах, щоб кожен день був наповнений благополуччям та мудрістю, яка допоможе здолати всі негаразди.
Щиро бажаю радості, любові, достатку в домі, щасливої та щедрої долі, а впевненість у завтрашньому дні хай назавжди наповнює Ваші серця!


неділя, 18 грудня 2016 р.

Динамічна Періодична таблиця

Багато інших періодичних таблиць, які використовують слово "інтерактивний", щоб описати себе, поки не пропонуючи нічого більше, ніж посилання на сторінки даних про елементи. Ptable світить при використанні в якості справжнього застосування, більш інтерактивним і динамічним. Дані отримані з первинних джерел. Ptable намагається бути хорошим розпорядником, даючи зворотний зв'язок цих первинних джерел при виявленні помилок. 

понеділок, 5 грудня 2016 р.

Інтеграція навчальних предметів: плюси та мінуси

Перезавантаження змісту освіти (курикулярна реформа) ставить нас перед нагальною необхідністю здійснення інтеграції низки навчальних предметів. Зокрема йдеться про об’єднання української літератури та зарубіжної літератури в єдиний предмет «Література» та об’єднання фізики, хімії, географії та біології – у предмет «Природничі науки» («Природознавство» у 1-6 класах, та у 10-12 класах неприродничих профілей) за аналогією із загальноприйнятим у світі навчальним курсом «Science». У 7-9 класах передбачається інтеграція змісту освіти, без об’єднання предметів. Про підсумки дискусії, присвяченої питанню інтеграції, читайте далі.

пʼятниця, 2 грудня 2016 р.

неділя, 30 жовтня 2016 р.

Загальна характеристика сертифікаційної роботи з хімії ЗНО 2017 року

Зміст роботи визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з хімії для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77. 
Загальна кількість завдань роботи – 50. 
На виконання роботи відведено 150 хвилин

середа, 5 жовтня 2016 р.

Названо лауреатів Нобелівської премії з хімії 2016 року

Нагороду за досягнення в області хімії отримали вчені з Франції, США та Нідерландів.
Цьогорічного Нобелівського лауреата з хімії оголосили 5 жовтня у Королівській академії наук у Стокгольмі. Нобелівську премію з хімії отримали Жан-П'єр Саваж із Франції, сер Джей Фрейзер Стоддарт із США та Бернард Ферінга з Нідерландів, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости
Нагороду вручили за розробку та синтезис молекулярних машин.

вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Хімічні елементи в малюнках

До уваги учнів 7 класу!!! Вивчаємо хімічні елементи. В цьому вам допоможуть ілюстрації і хімія видасться не такою важкою, як здавалося спочатку, а навчання буде цікавим.

неділя, 2 жовтня 2016 р.

Що спільного між людьми та хімічними елементами?

Який би мали вигляд хімічні елементи, якби були людьми. Будь-якими, навіть дуже складними речами можна зацікавити дітей, якщо пояснити їх просто і захоплююче. Наприклад, хімією, яка вважається одним з найважчих предметів в школі.
Пропоную вам почати з найвідоміших хімічних елементів і їх запам'ятовуються особливостей.

пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

З професійним святом, колеги!

Учитель - горде звання, яке по життю несуть тільки самі заслужені й гідні! Так нехай же вчительські нелегкі будні приносять тільки радість і будуть плідними. Нехай учні будуть старанними, старанними, якими можна пишатися. А в родині тільки щастя і затишок запанує. Здоров'я, кохання, достатку і всіх життєвих благ!

©http://pozdravok.ru/pozdravleniya/prazdniki/den-uchitelya/proza.htm

субота, 27 серпня 2016 р.

Нові підручники для 8 класу

Видавництво «Ранок» виклало у вікритий доступ усі свої підручники для 8 класу. На сайті http://interactive.ranok.com.ua/запропоновані електронні версії видань із 17 дисциплін російською й українською мовами.
Школярі й учителі можуть безкоштовно використовувати книги в освітньому процесі. На офіційному інтернет-ресурсі викладені видання гарної якості формату PDF. Їх можна скопіювати як на комп᾿ютер і планшет, так і на смартфон. Усі підручники, запропоновані на сайті, отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

четвер, 18 серпня 2016 р.

Методичні рекомендації щодо викладання хімії у 2016-2017 навчальному році




Згідно з метою освітньої галузі «Природознавство» та її хімічного компонента, визначеною Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, навчання хімії у школі спрямовується на розвиток засобами предмета особистості учнів, формування їхньої загальної культури, світоглядних орієнтирів, екологічного стилю мислення і поведінки, творчих здібностей, дослідницьких навичок і навичок життєзабезпечення.

пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Усе про зовнішнє оцінювання з хімії 2016


Пропонуються інформаційні матеріали та публікації, що стосуються проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл з хімії.

ЗНО з хімії 2016 - поріг тесту

24 червня експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти встановила поріг "склав/не склав" для тесту зовнішнього незалежного оцінювання з хімії, який у 2016 році дорівнюватиме 19 тестовим балам. Відповідне рішення комісії було прийняте під час засідання, що відбулося у Міністерстві освіти і науки.

субота, 18 червня 2016 р.

ЗНО з хімії - 2016: завдання та відповіді

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з хімії у 2016 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань на встановлення правильної послідовності, а також завдань відкритої форми з короткою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту – 50, на виконання яких учасникам було відведено 150 хвилин

неділя, 29 травня 2016 р.

День хіміка

Шановні колеги!!!
Вітаю з професійним святом!!!
Нехай вас не підводять реактиви.
Величезного успіху, ініціативи.
Завдань вам важких, а ще таких,
Достойно щоб вирішити вам їх.
Робота щоб була прекрасна,
Щоб вдача супроводжувала незгасно.
В експериментах підтверджених міркувань,
Величезного успіху без питань.
Професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості - День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994. Він відзначається щорічно в останню неділю травня.
Звична для нас наука хімія має свій конкретний рік народження - 1661. Саме того року ірландський хімік Роберт Бойль (1627-1691) в книзі «Хімік-скептик» сміливо і переконливо, для того часу, сформулював предмет хімії. За його визначенням, хімія - це дослідження складу різних речовин і пошук нових хімічних елементів.

субота, 28 травня 2016 р.

Вітання з Останнім дзвоником!

Дорогі юні друзі!
Шановні колеги та батьки!

Ось і прийшов той час, на який всі ви так довго чекали -  останній дзвоник. Малечі він сповістить про те, що настала чудова пора - літні канікули. Хочу побажати, щоб вони були незабутні, веселі та цікаві. Знаю, що восени, коли ви повернетесь за шкільні парти, буде про що розповісти друзям. 

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Шаблон для проекту


Проектування зараз -- повсякденна задача вчителів хіміїї. Чотири уроки відводиться на захист проектів на протязі наступного року у 8 класі. Як пояснити дітям, чого від них очікується та як потрібно працювати над проектом-- складна задача.Пропонується шаблон для проектів, що був на конкурсі "Вчитель -новатор 2016". А також деякі приклади проектів. 
Приклади проектів за посиланням:
Даний матеріал підходить тим, хто працює з хмарними технологіями. Переробляйте шаблон для себе, робіть потрібні зміни -- і проектуйте з задоволенням!

середа, 4 травня 2016 р.

"Науковий пікнік"

ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (кафедри неорганічної, фізичної, органічної та аналітичної хімії) запрошує на "Науковий пікнік" в Івано-Франківську. 
7.05.2016, площа Ринок, поблизу міської ратуші. 
Чи може бути лід «сухим», або як влаштувати димову завісу? Як поселити в своїй квартирі «фараонових змій»? Що таке «мінеральний хамелеон»? Чи можна спостерігати виверження вулкану удома? 
Отримати відповіді на ці на інші питання можна на «Реактив шоу»!  
А ще – стати учасником хімічного експерименту, отримати океан позитивних емоцій та бути посвяченим у юні хіміки!

субота, 30 квітня 2016 р.

Радісних Великодніх Свят


Найщиріші вітання з нагоди найбільшого християнського свята Воскресіння Христового!
Нехай Ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у Вашу оселю радість, віру, надію і любов. 


Христос Воскрес!

вівторок, 26 квітня 2016 р.

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд. Проте через декілька секунд  стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. 
Забруднено близько 155 000 кв.км території. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 
В рамках Тижня памяті Чорнобильської катастрофи учні 6 та 10 класів  провели Хресну дорогу жертв Чорнобиля, поєднавши страждання Ісуса Христа з героїзмом та муками пожежників-рятувальників на ЧАЕС.

вівторок, 12 квітня 2016 р.

Творчий портрет вчителя хімії

Лише творчий вчитель може бути         джерелом успіху своїх вихованців                                                                  В.Сухомлинський 
 На базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 відбувся творчий звіт вчителів хімії, як форма представлення досвіду, що відображала цілісну систему роботи педагога
Детальніше...

"Хімічні"озера

Содові озера. В Кулундинському степу такі озера називають «білизняними». Місцеві жителі й досі перуть у них білизну без мила. Найбільше відомі содові озера на півдні Західного й Східного Сибіру. Особливо знамениті Михайлівсько-Пєтуховські содові озера в Кулундинському степу. Вони – основні постачальники природної соди. 
Цілий ланцюг із великих та малих водойм цього типу розташований на сухій і пекучій Південно-Африканській рівнині. Зустрічаються вони також у пустельних місцевостях Північної Америки, Австралії та Центральної Азії.

неділя, 10 квітня 2016 р.

8 елементів, які змінили сучасне життя

Цікавий світ хімії : 8 елементів, які змінили сучасне життя: Якщо ви не любитель хімічних наук, є всі шанси, що вам не знайомі ці вісім елементів (або хоча б деякі з них). Тим не менше, ці речовини лежать в основі сучасного життя. Зараз дізнаємося, без яких складових таблиці Менделєєва ми б вами ніяк не обійшлися.    Детальніше...  

пʼятниця, 8 квітня 2016 р.

МОН оприлюднено розвантажені програми для 10-11 класів

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі і програму з хімії.
Доопрацювання навчальних програм здійснювали спеціально створені робочі групи, роботу яких координували департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН та Інститут модернізації змісту освіти.
Громадське обговорення проектів програм триватиме до 15 травня 2016 року, після чого вони мають бути доопрацьовані з урахуванням зауважень громадськості. Зацікавлені особи можуть надсилати зауваження та пропозиції на електронні адреси, вказані у файлах до кожної програми.    Детальніше...

неділя, 27 березня 2016 р.

Програми ЗНО з хімії на 2016 та 2017 роки!

Цього року завчасно опублікована  нова програма з хімії  ЗНО-2017. 
Тому є час для якісної підготовки. Якщо потрібна на цей - 2016 рік, то також можна познайомитись: програма, характеристика та деякі рекомендації...

пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Заходи до 30-річниці Чорнобильської катастрофи


Блог методиста Надвірнянського ІМЦ Уляни Дердюк: Заходи до 30-річниці Чорнобильської катастрофи:   З нагоди 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи та з метою поширення екологічних знань і охорони навколишнього середовища у загальноосвітніх навчальних закладах району проводитимуться інформаційно-просвітницькі заходи:
-тематичні виставки, повязані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи «Безпека майбутнього»
Детальніше...

неділя, 20 березня 2016 р.

Морський бій на таблиці Менделєєва

Проект «Розвиток дитини» пропонує школярам та вчителям хімії гру «Морський бій на таблиці Менделєєва», що є чудовою можливістю під час гри вивчити Періодичну систему хімічних елементів.
Гра містить чотири сторінки із таблицею Менделєєва — по дві сторінки на кожного гравця. Кожному гравцю на одній таблиці необхідно намалювати свої кораблі, а на іншій — позначати крапками свої постріли та підбиті кораблі супротивника. Завдання сприятиме вивченню назв хімічних елементів, їх атомних мас та порядкових номерів у таблиці.

вівторок, 8 березня 2016 р.

Творчий звіт педагогів

         
  З 22 лютого по 4 березня 2016 року в Парищенській ЗОШ І-ІІІ ступенів проходив щорічний творчий звіт педагогічних працівників, які атестуються в поточному році. Звіт відбувся у формі методичної декади. Вчителі провели цікаві відкриті уроки, продемонстрували високу педагогічну майстерність та професійну компетентність, реалізацію в навчально-виховному процесі науково-методичної проблеми, над якою працювали протягом міжатестаційного періоду.
Члени атестаційної комісії, педагогічні працівники, які відвідали уроки, дали високу оцінку проведеним урокам, високо оцінили методичний  та професійний рівень колег.

середа, 2 березня 2016 р.

Цікаві факти про воду


• 46 % всієї води Землі знаходиться в Тихому океані , в Атлантичному - 23,9 , в Індійському - 20,3 , а в Північному Льодовитому - 3,7%.
• У склянці води міститься близько 8 септільйонів молекул.
Перші живі організми на Землі виникли у воді!
• Людський організм на 60-70 % складається з води , а дитячий на 80 %. П'ятимісячний ембріон складається з води на 94%.
• У природі існує близько 1330 видів води. Вони розрізняються за походженням (дощова , грунтова , зі свіжого або довго лежачого снігу тощо ) , за кількістю і характером розчинених у ній речовин .
• У середньому наш організм потребує 1,5 - 2 літри рідини в день.

понеділок, 29 лютого 2016 р.

1 березня - 147-ма річниця відкриття Періодичного закону

Закон про єдність він відкрив, 
 Російський хімік Менделєєв, 
 Чим геніально перевершив 
 Усіх наук корифеїв. 
 Його закон, як світло велике, 
 Шлях науці освітило 
 У світ живий і неживий, 
 Нам таємницю атома розкрило.
 Ми живемо в епоху, коли починають перетворюватись в дійсність найфантастичніші мрії. Усі досягнення науки стали можливими завдяки великій праці вчених, серед яких ми називаємо ім’я одного з найвидатніших корифеїв науки – Д.І. Менделєєва.
Періодичний закон був відкритий в результаті напруженої праці. Коли говорили Менделєєву, що він геній, вчений відповідав: “Працював все життя - тому і геній.” Тому всім бажаю успіху у вивченні хімії, відкриттів в цій галузі науки, але при цьому не забувайте слова Дмитра Івановича Менделєєва, що тільки працею можна досягти успіху
Детальніше...

середа, 24 лютого 2016 р.

Походження назв хімічних елементів

  1. Азот (7, N, Nitrogenium) Назва походить від давньогрецького слова, що означає "неживий". Раніше вважали, що азот не бере участі в життєдіяльності і горінні. На латині назва перекладається як "народжую селітру".
  2. Актиній (89, Ac, Actinium) Радіоактивний елемент був названий через грецького слова "Актис" (промінь, випромінювання)
  3. Алюміній (13, Al, Aluminium) "Алюмініс" в перекладі з латинської означає "галун" (види солей, в одному з видів яких міститься алюміній.)

вівторок, 16 лютого 2016 р.

Музей нафтопромислів Галичини


Цікавий музей нафтопромислів Галичини з`явився в селі Пнів кілька років тому. Його створили, грунтуючись на велику історію нафтовидобутку краю, яка була центральною промисловою галуззю з середини 18 століття. . Ознайомлення з експозицією може описати тривалу історію створення нафтопромислу на цих землях. Виставка переповнена красномовними фотографіями, архівними документами, книгами і підручниками з теорії нафтовиробництва.

неділя, 14 лютого 2016 р.

Хімія кохання, або з Днем Валентина

Вчені відзначають, що за кожну модель поведінки відповідає той чи інший гормон. Те, як люди поводяться в стосунках, залежить від рівня...

четвер, 11 лютого 2016 р.

Чому не можна кип'ятити воду по кілька разів?

Дивно, чому про це ніхто не говорив раніше, адже все досить просто! Щодня ми повторюємо одну й ту ж помилку, яка повільно нас вбиває... Ось чому не можна кип'ятити воду повторно! Справа в тому, що будь-яка водопровідна вода містить масу "лівих" речовин і мінералів. Коли ви їх підігріваєте, їхній хімічний склад змінюється. Вода, яка випаровується в процесі кипіння, доставляє ці хімікати вам в легені. А ті, що залишаються у воді, потрапляють у ваш організм разом з гарячим напоєм.
Чим частіше ви будете кип'ятити одну і ту ж воду, тим більш імовірним є важке отруєння організму такими речовинами, як миш'як, нітрати і фторид. Корисні мікроелементи, як наприклад солі кальцію, також можуть перетворитися на отруту і викликати, як мінімум, камені в нирках.


Ось як діють деякі елементи при повторному кип'ятінні води:

понеділок, 8 лютого 2016 р.

Пасьянс, дар передбачення та поцілунки атомів: 5 дивовижних фактів про Менделєєва і його систему

Google присвятив дудл 182-й річниці від дня народження батька періодичної системи хімічних елементів Дмитра Менделєєва.
Російський хімік, котрий народився у 1834 році, сформулював ідею періодичних законів, які дозволяють упорядкувати абсолютно всі елементи нашої планети. Від початку таблиця елементів, яку вивчають в усіх школах світу, вміщала лише 56 елементів.
Зазвичай щороку до неї додавали один новий елемент. Нині їх 118.
До дня народження вченого видання Independent зібрало п'ять маловідомих цікавинок про видатного вченого та його творіння.
115-й елемент періодичної таблиці існує менше секунди.

пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Нові підручники з хімії для 7 класу

У 2015/2016 навчальному році 7 класі розпочалося вивчення хімії за новою навчальною програмою.Підручників ще немає, а навчання продовжується. Щоб учням було простіше підготуватися до уроків, вони можуть використовувати електронні варіанти підручників.
Переглянути підручники

вівторок, 19 січня 2016 р.

Шкільні канікули продовжили

Відповідно до листів департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 18.01.2016 року №57/07-19/16 та головного управління держсанепідслужби в Івано-Франківській області від 18.01.2016року № 09-13/58/9 спостерігається значний ріст показників захворювання на грип і ГРВІ, що перевищують порогові значення.
Детальніше

субота, 16 січня 2016 р.

Періодична система Менделєєва збагатилась чотирма елементами

Періодична система хімічних елементів поповнилася новими елементами. Так, у таблиці Менделєєва з’явилися елементи, атомні номери яких 113, 115, 117 та 118.
Про це повідомили на сайті Міжнародного союзу теоретичної і прикладної хімії (IUPAC). Новину передає «Преса України».
Всі чотири елементи були отримані шляхом штучного синтезу. Отримати їх було досить складно, адже вони розпадаються на раніше невідомі ізотопи більш легких елементів, які науковцям досі не вдалося визначити.

середа, 13 січня 2016 р.

Порошенко відповів освітянам про рівень їх зарплат

Реалізація пропозиції про збільшення посадових окладів освітянам до рівня середньомісячної заробітної плати працівників промисловості потребуватиме вишукання суттєвих додаткових бюджетних ресурсів. Про це йдеться у відповіді президента Порошенка на петицію про "Відновлення гарантій, передбачених ст. 57 Закону України "Про освіту" щодо розмірів середніх посадових окладів освітян", що оприлюднена на Офіційному інтернет-представництві глави держави.
Разом з тим, Порошенко заявив, що поділяє стурбованість громадськості щодо порушеної проблеми, та запевнив, що питання відновлення престижності праці педагога є надзвичайно важливим.
"У складні часи неоголошеної війни у 2015 році нам вдалося двічі підвищити оклади працівникам освіти – з вересня і грудня (загалом підвищення становить близько 25 %). Упевнений, що робота у цьому напрямі буде продовжена й у 2016 році", - йдеться у відповіді на петицію освітян.

вівторок, 5 січня 2016 р.

Смачної куті та щастя в житті!

Різдво... як багато тепла і затишку в цьому святі! Під ялинкою чекають подарунки, а рідні не втомлюються поздоровляти і бажати стільки добра і чудесного, що здається, вистачить щастя на все життя! Я також приєднуюся до них і бажаю вам жити довго і щасливо і починаючи з цього Різдва вірити в чудеса і на кожному кроці зустрічати їх, насолоджуючись кожним днем!
Різдвяна ніч, зоря і тиха свічка!
Святковий стіл, колядка і дідух!
Нехай любов Вас зігріває вічно, 
добро і мир до хати увійдуть!
Христос Рождається!